Ekogroszek w ofercie firmy Ecocarbo

Ekogroszek jest paliwem stałym produkowanym na bazie wyselekcjonowanego węgla kamiennego. Przeznaczony jest do wytwarzania energii cieplnej, najczęściej w niskoemisyjnych kotłach z podajnikiem retortowym. Paliwo to dostosowane jest do wymagań nowoczesnej, ekologicznej techniki grzewczej, emitującej do atmosfery niewielkie ilości tlenków siarki i węgla. Ekogroszek pakowany jest w wygodne worki zabezpieczające opał przed wilgocią i ułatwiające transport. Tani ekogroszek workowany spod znaku Ecocarbo zadowoli wszystkich poszukujących energetycznego i czystego paliwa.

ecocarbo

ENERGORET EKOGROSZEK®

Energoret® to tani ekogroszek, biorąc szczególnie pod uwagę fakt, że jest to nowatorskie i nowoczesne paliwo węglowe o wysokiej wartości opałowej. Produkowany jest między innymi z wyselekcjonowanego węgla kamiennego wydobywanego w najlepszych polskich kopalniach. W procesie produkcji został dostosowany do wymagań nowoczesnej techniki grzewczej, uwzględniającej wysokie normy ekologiczne. W trakcie spalania Energoret® emituje do atmosfery znikome ilości tlenków siarki i węgla. Spełniał on wszystkie wymagania kwalifikacyjne, dzięki czemu otrzymał „znak bezpieczeństwa ekologicznego” dla gospodarki komunalnej i ogrzewnictwa indywidualnego.

Czytaj więcej…

ecocarbo

ENERGOPAL EKOGROSZEK®

Ekogroszek workowany Energopal® wytwarzany jest z wysokokalorycznego węgla kamiennego. Charakteryzuje go wartość opałowa przekraczająca 25Mj/kg, niski indeks spiekalności oraz niewielka ilość popiołu pozostającego po procesie spalania. Gwarantuje efektywne i ekonomiczne ogrzewanie. Energopal® idealnie nadaje się do spalania przy każdej temperaturze, zapewnia niskie zużycie paliwa i bezawaryjną pracę urządzeń grzewczych.

Wartość opałowa co najmniej 25 MJ/kg, zawartość popiołu w zakresie 5–8%, zawartości siarki poniżej 0,8% oraz zawartość wilgoci ok. 10%

Czytaj więcej…